Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LED TV Tercih?(LG,Samsung veya Panasonic)

Üye vezir1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    35
    Tesekkür almis: 2 -> 2 konu

Soru LED TV Tercih?(LG,Samsung veya Panasonic)

Selam Arkadaslar,
    yatak odasi icin 32 zoll büyüklügünde uzun seneler sorun cikartmicak LED - Tv almayi planliyorum..biraz arastirdakdan sonra asadaki 3 Tv haric digerlerini eledim,
    maksadim Tvyi Pcye baglamak Internetde surf yaparken kulanip arada siradada oyun oynamak..Tabiki Usb yi Tv ye baglayip Filmde izlemek istiyorum.
    Bu Canak ve Reciver islerinde pek anlamiyorum catida canak var Türk kanallarini izlemek icin C+ ve Sat girisi yeterlimidir?
    Ayrica bu Tvlere 2.1 Logitech BOXumu bagliyabiliyormuyum?

bu 3 ü arasindan bana hangisini tavsiye edersiniz ben kararsiz kaldim?!

LG 32LN5707

http://www.mediamarkt.de/mcs/product...html?langId=-3

SAMSUNG UE32F4570

http://www.saturn.de/mcs/product/SAM...html?langId=-3

PANASONIC TX-L32BLW6

http://www.saturn.de/mcs/product/PAN...html?langId=-3

tavsiyeleriniz icin simdiden Tesekkürler
    Konu vezir1907 tarafından (01.Mart.2014 Saat 05:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye boran36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    6,783
    Tesekkür almis: 344 -> 196 konu
    Sana Samsung Derim Kendim Samsung UE46D8090 Kulaniyorum Cokta Menmunum 116cm
    Konu boran36 tarafından (01.Mart.2014 Saat 09:08 ) değiştirilmiştir.

3. Beceriksiz bu yararli mesaj icin boran36 arkadasa tesekkür etmekte:

vezir1907

-=[ Bir beceriksiz centilmendir. Tesekkür buttonunu kullanir, spam yapmaz! ]=-

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,316
    Tesekkür almis: 18,679 -> 5,157 konu
    Alıntı vezir1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki Usb yi Tv ye baglayip Filmde izlemek istiyorum.

Ayrica bu Tvlere 2.1 Logitech BOXumu bagliyabiliyormuyum?
    Bir cok soru icinden ikisine cevap verebilirim.
    USB yerine eger TV Kabloyla internete baglaniyorsa direk Bilgisayardan filmi oynatabilirsin, USB ye yükleme, silme vs. bence cok zaman alici seyler, cikart, tak, yükle , sil.Win7 kullaniyorsan her türlü formati oynatabilirsin, mkv lerde bunun isminin sonunu falanfilan.mkv yerine falanfilan.mkv.avi yap, bunu yapinca Windows sana sag tiklama menüsünde "Wiedergeben auf" secenegi sunuyor ona tiklamak yeterli, film direk TV de oynamaya baslar.Wlan baglantisinda kalitesi yüksek filmlerde takinti olabilir, kalitesi düsük olanlar ise sorun cikartmazlar.

Gerci Freigabe yaparak TV dende Bilgisayara girebilir ve istedigin filmleri secebilirsin ama benim kendi tecrübelerime dayanarak en hizlisinin direk PC den olduguna karar verdim.Datei Freigabe vs. hep saglikli calismiyor, üstelik misal Samsung PC de o dosyalarin icine her filme ait kendi Datalarini dolduruyor, filmi silsen dahi miniatur ansicht olarak kaliyor ve sanki film hala oradaymis gibi görünüyor vs.Yani en iyisi direk PC den yollamak.

Box icinde:
    Digitalausgang, Kopfhörerausgang
    Samsungda yazan bunlar, boxlarin hangi sekilde baglandiginida anca kendin bilirsin su an.Tahminimce Kopfhörer cikisindan olur.Bunlar harici HDMI ilede Audio icin cikis verilebilir ama o boxlarda bu zaten yoktur.En basit Audio baglantisi Digital tabiiki ama Digital deyince onunda cesitleri var, genelde Optik cikistir, su tür bir kabloyu gerektiriyor:
    http://www.ebay.de/itm/Audio-Kabel-O...p2054897.l4276

Ben Sound Anlageyi o sekilde bagladim ve cok memnunum, TV nin boxlari bunu takinca iptal edebiliyorsun, istege bagli artik.

5. Beceriksiz bu yararli mesaj icin mxm arkadasa tesekkür etmekte:

vezir1907

Üye Johny Haytek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart - Denizli
    Tesekkür etmis
    136
    Tesekkür almis: 48 -> 39 konu
    Selam,

ben bu Sony i tavsiye ederim, senin bulduklarindan biraz pahali ama görünüs bakimindan cok güzel. Senin bulduklarinin cerceveleri cok kalin. Amazonda bugün angebotta 379 €. Bewertunglarini oku http://www.amazon.de/gp/product/B00B...tag=meidea2-21

7. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Johny Haytek arkadasa tesekkür etmekte:

vezir1907

Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,316
    Su ana kadar sony kullanan bir cok kisideki bu sorun sanirim hic bitmeyecek.Zaten Bluray üreticisi olan bu firmanin mkv lardan nafret etmesi normal, avileri his katmiyorum ama buda en önemli noktalardan biri.

- Von an USB angeschlossener Festplatte spielt der im Fernseher einprogrammierte Mediaplayer nur einen Bruchteil der Mediadateien ab. Z. B. dürfen mpeg2-Dateien nicht größer als 2 GB sein, vob-Dateien müssen in mpeg umbenannt werden und von meinen avi-Dateien werden keine 30% angenommen. -- Das ist nicht akzeptabel!
    AVI oynatmada sorun cikaran bir TV bugünün sartlarinda kabul edilemez, Sony yi kimseye tavsiye etmem sahsen.

Ayriyeten, Wandhalterung konusunda standard disi oldugunuda belirtmekte yarar var, piyasadiler uymuyormus, sebebini tahmin edebiliyorum, kendi malini satmaya odaklanmis bir firma.
    Sony den son yillarda satin aldigim hic bir maldan memnun kalmadim ve bir dahada asla Sony almamaya karar verdim, herkesede öyle davranmasini tavsiye ederim.
    Konu mxm tarafından (01.Mart.2014 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.

9. Beceriksiz bu yararli mesaj icin mxm arkadasa tesekkür etmekte:

vezir1907

Üye Johny Haytek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart - Denizli
    Tesekkür etmis
    136
    Tesekkür almis: 48 -> 39 konu
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su ana kadar sony kullanan bir cok kisideki bu sorun sanirim hic bitmeyecek.Zaten Bluray üreticisi olan bu firmanin mkv lardan nafret etmesi normal, avileri his katmiyorum ama buda en önemli noktalardan biri.

AVI oynatmada sorun cikaran bir TV bugünün sartlarinda kabul edilemez, Sony yi kimseye tavsiye etmem sahsen.

Ayriyeten, Wandhalterung konusunda standard disi oldugunuda belirtmekte yarar var, piyasadiler uymuyormus, sebebini tahmin edebiliyorum, kendi malini satmaya odaklanmis bir firma.
    Sony den son yillarda satin aldigim hic bir maldan memnun kalmadim ve bir dahada asla Sony almamaya karar verdim, herkesede öyle davranmasini tavsiye ederim.
    Selam MXM,
    Bende Sony 50W685 var ve cok memnunum. Eger amazonda bewertunglari devam okursan media playerde sorun olmadigini görürsün. Ben 2,5 zoll externe festplatte üzerinden mkv olsun avi olsun 12 GB olsun Vob datei olsun herseyi sorunsuz seyrediyorum. Wandhalterung konusuna gelince, standfuß wandhalterung olarak kullaniyor. Vesa Halterunglar olmuyor ama onuda yapmislar. Amazon bewertunglarin birinde adam Vesa halterungu nasil yapmis anlatiyo.

11. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Johny Haytek arkadasa tesekkür etmekte:

vezir1907

Tesekkür etmis
    35
    Alıntı boran36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana Samsung Derim Kendim Samsung UE46D8090 Kulaniyorum Cokta Menmunum 116cm

selam arkadasim tavsiyen icin tesekkürler fakat Samsungu cok övende var sakin alma uzak dur LG felan al diyende var oyuzden arada kaldim

Bir cok soru icinden ikisine cevap verebilirim.
    USB yerine eger TV Kabloyla internete baglaniyorsa direk Bilgisayardan filmi oynatabilirsin, USB ye yükleme, silme vs. bence cok zaman alici seyler, cikart, tak, yükle , sil.Win7 kullaniyorsan her türlü formati oynatabilirsin, mkv lerde bunun isminin sonunu falanfilan.mkv yerine falanfilan.mkv.avi yap, bunu yapinca Windows sana sag tiklama menüsünde "Wiedergeben auf" secenegi sunuyor ona tiklamak yeterli, film direk TV de oynamaya baslar.Wlan baglantisinda kalitesi yüksek filmlerde takinti olabilir, kalitesi düsük olanlar ise sorun cikartmazlar.

Gerci Freigabe yaparak TV dende Bilgisayara girebilir ve istedigin filmleri secebilirsin ama benim kendi tecrübelerime dayanarak en hizlisinin direk PC den olduguna karar verdim.Datei Freigabe vs. hep saglikli calismiyor, üstelik misal Samsung PC de o dosyalarin icine her filme ait kendi Datalarini dolduruyor, filmi silsen dahi miniatur ansicht olarak kaliyor ve sanki film hala oradaymis gibi görünüyor vs.Yani en iyisi direk PC den yollamak.

Box icinde:
    Digitalausgang, Kopfhörerausgang
    Samsungda yazan bunlar, boxlarin hangi sekilde baglandiginida anca kendin bilirsin su an.Tahminimce Kopfhörer cikisindan olur.Bunlar harici HDMI ilede Audio icin cikis verilebilir ama o boxlarda bu zaten yoktur.En basit Audio baglantisi Digital tabiiki ama Digital deyince onunda cesitleri var, genelde Optik cikistir, su tür bir kabloyu gerektiriyor:
    http://www.ebay.de/itm/Audio-Kabel-O...p2054897.l4276

Ben Sound Anlageyi o sekilde bagladim ve cok memnunum, TV nin boxlari bunu takinca iptal edebiliyorsun, istege bagli artik.
    Selam usta,
    Usb den kastim ;externe Festplattemi Usb üzeri TV ye baglayip yada direkt PC ye takip Film izlemek istiyorum,cunki Festplattemde henüz izlemedigim 100lerce Film var externe Festplatteyi PC baglamisim Tvye baglamisim cok hiz farki yaratirimi?
    Ayrica senin yazdigin olayi tam olarak anlamadim,Pc den Film izlemek istersem Internet baglantisina gerek yokki? Pc ile Tv yi birbirine bagladikdan sonra Film izliyemiyormuyum? he kast ettigin olay Tv nin Browsersiyla veya PC den Film sayfasi üzerine Film Izlemekse bu seferde "Wiedergebn auf " olayina gerek olmamasi lazim

ayrica uzanti olayina gelince benim bildigim mkv de avi de format uzantisi, misal "Wiedergaben auf" secenegi sunmasi icin filmin formati mpeg ise "felanfilan.mpeg.avi " mi yapmam lazim?

Box olayini dedigin gibi Tv yi aldikdan sonra bakarim eger olmazsa o senin dedigin kabloyu aliriz,genelikle bu tür Tvlerin sound u iyi olmiyomus oyuzden Benim Logitech z4 2.1 takinca dedigin gibi Tv nin Sound unu Iptal ederim.

bu üstdeki Tvlerden hangisini öneririsin Samsungmu?

Alıntı Johny Haytek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

ben bu Sony i tavsiye ederim, senin bulduklarindan biraz pahali ama görünüs bakimindan cok güzel. Senin bulduklarinin cerceveleri cok kalin. Amazonda bugün angebotta 379 €. Bewertunglarini oku http://www.amazon.de/gp/product/B00B...tag=meidea2-21
    Tavsiyen icin tesekkürler fakat saturn veya medimarktda 120 euroluk gutscheinim var ve dogal olarak gutscheini Tv alirken kulanmak istiyorum..senin dedigin bu Tv oralarda yok ve dedigin gibi sony biraz daha pahali ayrica
    Tvyi kücük odama düsündügüm icin cercevelerinin pek önemi yok
    Konu vezir1907 tarafından (01.Mart.2014 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,316
    Ayrica senin yazdigin olayi tam olarak anlamadim,Pc den Film izlemek istersem Internet baglantisina gerek yokki?
    TV Internete giriyorsa demekki TV ile Bilgisayarda birbirini görebiliyorlar anlamindaydi tabiiki.Wiedergeben auf olayi PC deki filmi TV de oynatma acisindan en basit yöntem vede en hizlisi, misal Youtubeden Video indiriyorum, sonuna .avi ekliyorum ve sag tiklayip aninda TV de oynatiyorum, TV den PC ye baglandiginda bu Videoyu önce PC de freigabe yapman yada TV nin girdigi dosyaya atman sart, her durumda ugrastirici bana göre.

USB konusunda ise USB ye yüklemekteki gecen zamani kasdetmistim, buda az bir zaman degil ama zaten önceden yüklüyse bunu göz önüne almaya gerek yok tabiiki.

Birde evdeki sistemin nasil kuruldugunada bagli tabiiki, ben tüm aletleri kabloyla birlestirdim ve bu imkan o yüzden bende var ama bunu tabiiki herkes farkli yapiyor, yapilan bir öneri herkese uymayabilir ama uyanlar icin bir kolayliktir.

Ben sahsen samsung tavsiye ediyorum, hem yeterince baglanti imkani veriyor hemde oynatma konusunda garantili, 100 filmden hic birinde sorun cikartmayacagi ihtimali en yüksek olani bu.Kendimdede bu var ve filmleri verdigim tanidiklarimda var , bende sorun olmayipta baskasinda ciktigida var, tümünü önce kendim denedigim icin yüzlerce degil, binlerce filmin sorunsuz oynatilabildigi icin tavsiye ediyorum.Garanti ise kimse veremez, Samsung unda ariza cikaran modelleri mevcut, hatasiz bir marka imkansiz, hepsi insan eliyle yapiliyorlar.

Sound olayinda:Kabloyu alirim diye yazmissin ama sendeki alette bu giris varmi önce ona bakman lazim.TV nin kendi Bpxlari tüm digerlerindede oldugu gibi bes para etmezler, ben sahsen o sekilde kesinlikle seyredemiyorum.

"Wiedergaben auf" secenegi sunmasi icin filmin formati mpeg ise "felanfilan.mpeg.avi " mi yapmam lazim?
    Sonu avi olunca Windows sag tiklamya bu imkani veriyor, elimde mpeg olmadigi icin deneyemiyorum ama onuda o sekilde destekliyor olabilir, mkv yi ise ancak liste yi gösterirsen Wiedergeben auf olarak sunuyor, yani dolayli bir yol.TV den PC ye girerek seyredebilirsin tabiiki,benim aciklama yapmamin tek sebebi bu yöntemin cok daha basit olmasidir.

Data sonunu degisitirebilmek icinde bunlarin gösterilmesi ayari acik olmali Ordneroptionlarinda. (erweiterungen beim bekannte Dateytypen ausblenden) in önündeki engel kalkacak.

Tesekkür etmis
    35
    TV Internete giriyorsa demekki TV ile Bilgisayarda birbirini görebiliyorlar anlamindaydi tabiiki.Wiedergeben auf olayi PC deki filmi TV de oynatma acisindan en basit yöntem vede en hizlisi, misal Youtubeden Video indiriyorum, sonuna .avi ekliyorum ve sag tiklayip aninda TV de oynatiyorum, TV den PC ye baglandiginda bu Videoyu önce PC de freigabe yapman yada TV nin girdigi dosyaya atman sart, her durumda ugrastirici bana göre.

USB konusunda ise USB ye yüklemekteki gecen zamani kasdetmistim, buda az bir zaman degil ama zaten önceden yüklüyse bunu göz önüne almaya gerek yok tabiiki.

Birde evdeki sistemin nasil kuruldugunada bagli tabiiki, ben tüm aletleri kabloyla birlestirdim ve bu imkan o yüzden bende var ama bunu tabiiki herkes farkli yapiyor, yapilan bir öneri herkese uymayabilir ama uyanlar icin bir kolayliktir.

Ben sahsen samsung tavsiye ediyorum, hem yeterince baglanti imkani veriyor hemde oynatma konusunda garantili, 100 filmden hic birinde sorun cikartmayacagi ihtimali en yüksek olani bu.Kendimdede bu var ve filmleri verdigim tanidiklarimda var , bende sorun olmayipta baskasinda ciktigida var, tümünü önce kendim denedigim icin yüzlerce degil, binlerce filmin sorunsuz oynatilabildigi icin tavsiye ediyorum.Garanti ise kimse veremez, Samsung unda ariza cikaran modelleri mevcut, hatasiz bir marka imkansiz, hepsi insan eliyle yapiliyorlar.

Sound olayinda:Kabloyu alirim diye yazmissin ama sendeki alette bu giris varmi önce ona bakman lazim.TV nin kendi Bpxlari tüm digerlerindede oldugu gibi bes para etmezler, ben sahsen o sekilde kesinlikle seyredemiyorum.

Sonu avi olunca Windows sag tiklamya bu imkani veriyor, elimde mpeg olmadigi icin deneyemiyorum ama onuda o sekilde destekliyor olabilir, mkv yi ise ancak liste yi gösterirsen Wiedergeben auf olarak sunuyor, yani dolayli bir yol.TV den PC ye girerek seyredebilirsin tabiiki,benim aciklama yapmamin tek sebebi bu yöntemin cok daha basit olmasidir.

Data sonunu degisitirebilmek icinde bunlarin gösterilmesi ayari acik olmali Ordneroptionlarinda. (erweiterungen beim bekannte Dateytypen ausblenden) in önündeki engel kalkacak.
    eyvallah anladim

simdi bi arkadas da Tv ye ekstra reciver baglamadan Tv deki C+ ve Sat girisine kablo baglayip canakdan Türksat a ulasabilcegim konusunda beni aydinlatirsam baska sorun kalmicak :P